Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gatubelysning
Referensnummer: TN 2022/3779
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928500 Gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av gatubelysning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31341000 Kabelrullar, isolerade, 31343000 Kabelskarvar, isolerade, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31527200 Utomhusbelysning, 34928500 Gatubelysning, 44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter, 44320000 Kabel och tillhörande produkter