246995-2020 - ÄndringSverige-Västerås: Elbussar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Batteridrivna elbussar för stadstrafik i Västerås
Referensnummer: SVEA 200057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144910 Elbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Anskaffning av Batteridrivna elbussar för Västerås stadstrafik.