Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Engångsmaterial.
Referensnummer: KS 2017/44 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser engångsmaterial såsom exempelvis aluminiumfolie, plastfilm, servetter, plastbestick, papptallrikar, soppåsar, ljus och kaffefilter, m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 39222000 Produkter för catering, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar, 39513200 Bordsservetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen