247063-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – System- och stödtjänster – Kostdatasystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKostdatasystem
BeskrivningUpphandling av Kostdatasystem till Botkyrka Kommun. I Botkyrka kommun är det två förvaltningar, Utbildningsförvaltningen (UF) och Vård- och omsorgsförvaltningen (VoF) som ska använda olika delar av systemet.
Intern identifierareKS/2024:00360
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKostdatasystem