See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster HFAB
Beskrivning: Upphandlingen avser Ramavtal Byggtjänster inom flera områden för succesiva avrop under kontraktstiden för Höörs Fastighet (NAMN), Höörs Kommun.
Intern identifierare: HFABU-2023-01
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 42416100 Hissar, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 44230000 Byggnadssnickerier, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45212190 Solskyddskonstruktioner, 45236000 Markanläggning, 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45441000 Glassättning, 45442100 Målning, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Byggtjänster
Beskrivning: Byggtjänster
Intern identifierare: Byggtjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Elarbeten
Beskrivning: Elarbeten
Intern identifierare: Elarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Golvarbeten
Beskrivning: Golvarbeten
Intern identifierare: Golvarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Måleriarbeten
Beskrivning: Måleriarbeten
Intern identifierare: Måleriarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: VS-Arbeten
Beskrivning: VS-arbeten
Intern identifierare: VS-Arbeten
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ventilationsarbeten
Beskrivning: Ventilationsarbeten
Intern identifierare: Ventilationsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Lås-och larmtjänster
Beskrivning: Lås-och larmtjänster
Intern identifierare: Lås-och larmtjänster
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Storköksservice
Beskrivning: Storkösservice
Intern identifierare: Storköksservice
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Kylservicearbeten
Beskrivning: Kylservicearbeten
Intern identifierare: Kylservicearbeten
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Glasmästeriarbeten
Beskrivning: Glasmästeriarbeten
Intern identifierare: Glasmästeriarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Mark- & trädgårdsarbeten
Beskrivning: Mark- & trädgårdsarbeten
Intern identifierare: Mark- & trädgårdsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Solskyddsarbeten
Beskrivning: Solskyddsarbeten
Intern identifierare: Solskyddsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Hissrelaterade arbeten
Beskrivning: Hissrelaterade arbeten
Intern identifierare: Hissrelaterade arbeten