See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Konsulttjänster Banteknik inom kategori förvaltningsstöd
Beskrivning: Upphandlingen avses resultera i ramavtal vars syfte är att täcka beställarens behov av konsulttjänster inom banteknik kategori förvaltningsstöd.
Intern identifierare: KOM-419469
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Norra regionen - Projektingenjör bana
Beskrivning: Avrop via rangordning.
Intern identifierare: 1. Norra regionen - Projektingenjör bana
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 + 24 + 24 månader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Norra regionen - Specialist spår
Intern identifierare: 2. Norra regionen - Specialist spår
Beskrivning av alternativen: 24+24+24 mån
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3. Norra regionen - Senior specialist spår
Intern identifierare: 3. Norra regionen - Senior specialist spår
Beskrivning av alternativen: 24+24+24 månader
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 4. Mellersta regionen - Projektingenjör bana
Intern identifierare: 4. Mellersta regionen - Projektingenjör bana
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 5. Mellersta regionen - Specialist spår
Intern identifierare: 5. Mellersta regionen - Specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 6. Mellersta regionen - Senior specialist spår
Intern identifierare: 6. Mellersta regionen - Senior specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 7. Östra regionen - Projektingenjör bana
Intern identifierare: 7. Östra regionen - Projektingenjör bana
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 8. Östra regionen - Specialist spår
Intern identifierare: 8. Östra regionen - Specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 9. Östra regionen - Senior specialist spår
Intern identifierare: 9. Östra regionen - Senior specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 10. Västra regionen - Projektingenjör bana
Intern identifierare: 10. Västra regionen - Projektingenjör bana
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 11. Västra regionen - Specialist spår
Intern identifierare: 11. Västra regionen - Specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 12. Västra regionen - Senior specialist spår
Intern identifierare: 12. Västra regionen - Senior specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 13. Sydöstra regionen - Projektingenjör bana
Intern identifierare: 13. Sydöstra regionen - Projektingenjör bana
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 14. Sydöstra regionen - Specialist spår
Intern identifierare: 14. Sydöstra regionen - Specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 15. Sydöstra regionen - Senior specialist spår
Intern identifierare: 15. Sydöstra regionen - Senior specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: 16. Södra regionen - Projektingenjör bana
Intern identifierare: 16. Södra regionen - Projektingenjör bana
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: 17. Södra regionen - Specialist spår
Intern identifierare: 17. Södra regionen - Specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: 18. Södra regionen - Senior specialist spår
Intern identifierare: 18. Södra regionen - Senior specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: 19. Nationellt - Projektingenjör bana
Beskrivning: Avrop via förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare: 19. Nationellt - Projektingenjör bana
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: 20. Nationellt - Specialist spår
Intern identifierare: 20. Nationellt - Specialist spår
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: 21. Nationellt - Senior specialist spår
Intern identifierare: 21. Nationellt - Senior specialist spår