247101-2021 - ÄndringSverige-Borås: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder för Vård & omsorg, Lokalvård, Kök och Förskola
Referensnummer: 2020-00002IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser arbetskläder för Borås Stad, Bollebygd, Svenljunga, Tranemo och Ulricehamns kommuner.