247104-2017 - ÄndringSverige-Örebro: Hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, Kemtekniska-, hygien-, engångs- och städmaterial.
Referensnummer: Ks 71/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende kemtekniska-, hygien-, engångs- och städmaterial.
Tjugofem upphandlande myndigheter (kommuner, kommunförbud och kommunalägda bolag) deltar i denna upphandling.