247114-2017 - ÄndringSverige-Karlskrona: Röntgenlaboratorier
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skelettröntgenutrustning 2017.
Referensnummer: 2017/00746
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111200 Röntgenlaboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av 3 (tre) st. röntgensystem för undersökning av skelett och lungor, varav ett system med enbart väggstativ och 2 system med undersökningsbord och väggstativ, inklusive återköp av befintliga system, installation, dokumentation, handhavande- och teknisk utbildning samt option om köp av avtal för respektive systems underhåll och service för avrop inom 48 månader från avtalets ikraftträdande.