247130-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Psykiatrisk eller psykologisk vård – Öppenvårdspsykiatri
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Öppenvårdspsykiatri
Beskrivning: Denna upphandling avser öppenvårdspsykiatri.
Intern identifierare: 2024-POL000027
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som ett förenklat förfarande. Med det menar Region Skåne ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta, deltagande leverantörer ska lämna anbud och den upphandlande myndigheten får förhandla med en eller flera anbudsgivare. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling. Det är därför av stor vikt att alla krav och villkor enligt detta upphandlingsdokument uppfylls och att bästa villkor lämnas i anbudet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter - Under tröskelvärde (1) (1)
Beskrivning: Upphandlingen avser vård inom öppenvårdspsykiatri.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation Sjukvårdstjänster (1)