247150-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling senior testledare med PL-erfarenhet för nytt journalsystem (Folktandvården)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling senior testledare med PL-erfarenhet för nytt journalsystem (Folktandvården)
Beskrivning: Folktandvården söker en erfaren testledare för implementering av nytt journalsystem. Vi ska implementera ett helt nytt journalsystem där upphandlingen omfattar cirka 1000 krav som ska acceptanstestas och följas upp.
Intern identifierare: FTV 2601-0004
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000