2. Förfarande
Förfarande
Titel: Släckfordon
Beskrivning: Bodens kommuns räddningsenhet har behov av ett (1) släckfordon och inbjuder er härmed att lämna anbud. För detaljerad beskrivning av gällande krav på Släckfordon bilaga 9.Kravspecifikation. Uppdraget ska även omfatta leverans, utbildning för berörd personal i handhavande av fordonet, så som skötsel, reglage, körning, information om inställningar och manövrering.
Intern identifierare: KS 2024-232
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144210 Brandfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34114110 Räddningsfordon, 34144212 Brandbilar med vattentank
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Släckfordon