Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldningsolja, diesel och bensin i bulk.
Referensnummer: UH-2016-62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09135100 Eldningsolja
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder till anbudsgivning avseende samordnad upphandling av eldningsolja, diesel och bensin i bulk för Vetlanda kommun, Witalabostäder AB samt Nässjö kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09135100 Eldningsolja, 09135110 Eldningsolja med låg svavelhalt, 09134200 Dieselbränsle, 09132000 Bensin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen