247188-2023 - ÄndringSverige-Enköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultuppdrag, ny dricksvattenförsörjning, Enköpings kommun
Referensnummer: TF2021/974
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster - QB44
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsområde 1:Framtagande av systemhandling för ny dricksvattenförsörjning. Optioner: Option 1: Utföra detaljprojektering fram till färdiga upphandlingsdokument samt medverka som expertstöd fram till färdig bygghandling. Option 2: Medverka som stöd till beställaren under entreprenaden fram till driftsättning av den nya dricksvattenförsörjningen och vattenverket samt deltagande vid framtagande av relationshandlingar
Anbudsområde 2:Delprojektledare och Projekteringsledare.