247239-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bibliotekstjänster – Databastjänst för E-tidningar och tidskrifter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDatabastjänst för E-tidningar och tidskrifter
BeskrivningUpphandlingen avser en tjänst som innebär att media från hela världen finns tillgänglig på alla Hallands folkbibliotek och regionens egna biblioteksverksamheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92511000 Bibliotekstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122771:Lot:1