Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägmärken.
Referensnummer: GNU 2016/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34920000 Vägutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar vägmärken, skyltar, fästanordningar, reflexmaterial, stolpar, fundament samt avstängningsmaterial för Falu kommun, Ludvika kommun, Gagnefs kommun, Hedemora kommun samt Hedemora kommunfastigheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34992300 Gatuskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen