See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för hantverkstjänster 2021 - bygg
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med successiva avrop av hantverkstjänster (bygg) inom Eksjö kommun.
Föregående meddelande: 473570-2021
Intern identifierare: 21/152
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen är en samordnad upphandling på hantverkstjänster(byggnads-arbeten) för successiva avrop för Eksjö kommun samt bolagen Eksjöbostäder AB, Eksjökommunfastigheter AB, Eksjö Industribyggnader AB, Eksjö Energi AB, MA industrifastigheter AB och Skruven Fastighetsbolag i Mariannelund AB.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2
Beskrivning: Upphandlingen är genomförd av Eksjö kommun och innefattar hantverkstjänster (byggnads-arbeten) för successiva avrop för kommunen samt bolagen Eksjöbostäder AB, Eksjö kommunfastigheter AB, Eksjö industribyggnader AB, Eksjö Energi AB, MA industrifastigheter AB och Skriven Fastighetsbolag i Mariannelund AB.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 1