247411-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Underhåll av IT-programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support, underhåll och drift EASIT.
Referensnummer: UH2017/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72267100 Underhåll av IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av support, underhåll och drift av EASIT, ärendehanteringssystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72267100 Underhåll av IT-programvara, 72322000 Datahantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen