Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster och transporter
Referensnummer: 202-19-050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni inbjuds att lämna anbud på hyvling, transporter och maskintjänster. OBSERVERA ATT DET ÄR FLERA ANBUDSOMRÅDEN, LÄMNA PÅ ETT ELLER FLERA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112200 Borttagning av jordskikt, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen