247457-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenader 2017, Installationer i byggnad.
Referensnummer: 2195/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning av uppdragen:
— Teknisk drift (tillsyn och skötsel) av ventilationssystem, grundvattenpumpar/pumpgropar samt undercentraler,
— Beställarservice,
— Viss administrativ förvaltning,
— Underhållsarbeten kan komma att beställas som tilläggsarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen