Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsult - objektledare IT
Referensnummer: KS-AVTAL/2021:43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser IT-konsult med erfarenhet av att driva agila utvecklingsuppdrag, erfarenhet att leda ett ICC – Integration competency center – samt erfarenhet av rollen scrum master.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalstid 1 år med möjlighet till förlängning 1 + 1 år.