Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Affärskommunikation
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster omfattande affärskommunikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22900000 Diverse trycksaker, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser att täcka beställarens behov av affärskommunikation.
Investeringar i Norrbotten AB (nedan kallat Invest in Norrbotten) är ett bolag till hundra procent offentligt ägt av Region Norrbotten och kommuner i Norrbotten. Invest in Norrbottens uppdrag är att vara en aktiv regional part i systemet för investeringsfrämjande åtgärder. Uppdraget är därmed att medverka till att få etableringar och investeringar till Norrbottens län, allt för att skapa fler arbetstillfällen i regionen. För mer info se www.investinnorrbotten.se.
Del nr: 2