Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: UH-2021-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Campus Roslagen AB avser att teckna avtal med en entreprenör för utförande av städtjänster inom bolagets fastighetsbestånd i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar utförandet av städtjänster enligt upphandlingsdokumenten. Takvolymen för ramavtalet är 3 000 000 SEK.