2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Service och underhåll på Renvattenanläggning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar service och underhållsarbeten gällande renvattenanläggningar inom olika geografiska områden för Akademiska Hus. Uppdraget avser planerat och avhjälpande underhåll, akuta åtgärder, tillsyn och skötsel, mindre installationer och serviceåtgärder åt Beställaren. Samt ombyggnadsarbeten och verksamhetsanpassningar av renvattenanläggningar.
Intern identifierare: 25/124
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000