247553-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Låssmedstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster – Portar.
Referensnummer: 114/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal gällande Portarbeten såsom:
Installation, reparation, byte, underhåll, service samt automation av portar och jalusier m.m.
Med Ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
Avtalsanvändare:
— Göteborgs stad. För mer information se webbplats: http://www.goteborg.se
— Göteborgs kyrkogårdsförvaltning,
— Räddningstjänsten Storgöteborg,
— Göteborgsregionens kommunalförbund och ISGR AB.