247601-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av offentlig belysning och trafikljus – Drift och underhåll av trafiksignaler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och underhåll av trafiksignaler
BeskrivningUpphandlingen avser drift och underhåll av Nyköpings kommuns trafiksignaler. Uppdraget omfattar regelbunden tillsyn, förebyggande underhåll samt felavhjälpning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126939:Lot:1