2. Förfarande
Förfarande
Titel: ARN T5 PBI+ Datasamordnare
Beskrivning: Upphandlingen avser fackkompetens Datasamordning för program T5 PBI+ där grunduppdrag och optioner i huvudsak är för programmet och för projekt PBI Incheckning och ankommande Uppdraget avser ett grunduppdrag med möjlighet för Swedavia att avropa sex (6) optionsuppdrag. Grunduppdrag – 1 500 timmar Start maj 2026 – december 2027.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123658:Lot:1