Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transformator till ställverksstationen Vika FS, Falun.
Referensnummer: Elnät 17/0014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Objekten består av 1 styck transformator som skall levereras fritt på fundament i driftfärdigt skick.
Leveransen omfattar tillverkning, leverans och montering av transformator till ställverksstationen Vika FS i Falun. Denna leverans är en del av nybyggnation av stationen och omfattar endast transformatorn samt optioner på tillkommande arbete.
För mer information om vilken typ av transformator som efterfrågas se handling 02 Teknisk beskrivning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31170000 Transformatorer, 51111000 Installation av elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen