See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Utplanteringsväxter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kommunens behov av trädgårdsväxter t ex. träd, buskar, klätterväxter, perenner och blomsterlökar. Avtal avses att tecknas med en leverantör per område enligt nedan: Område 1 - Träd och buskar samt perenner Område 2 - Annueller/utplanteringsväxter och lökar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Träd och buskar samt perenner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110012:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Annueller/ utplanteringsväxter och lökar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110012:Lot:2