247705-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare MFP
Referensnummer: SVN 2019/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Multifunktionsskrivare.
Upphandlingen omfattar följande upphandlingsmyndigheter:
— Falkenbergs kommun med bolag,
— Hylte kommun med Bostadsstiftelse
— Markaryd kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30191000 Kontorsutrustning, exkl. möbler, 30232130 Färgskrivare, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Multifunktionsskrivare även kallad MFP (Multi function Printers)