247725-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsskötsel – Fastighetstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetstjänster
BeskrivningFastighetstjänster till Studentbostäder i Linköping AB.
Intern identifierare24/19
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering, 64100000 Post- och budtjänster, 77313000 Parkskötsel, 90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKrav och utvärdering