Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksutrustning
Referensnummer: 2020-0338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för leverans av fabriksny nätverksutrustning enligt fastställda typkonfigurationer med tillhörande serviceavtal. Köparen efterfrågar en homogen miljö där alla offererade nätverksutrustningar ska vara av samma tillverkare/fabrikat, med möjlighet till central managering och central logghantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 750 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48210000 Programvara för nätverk, 48220000 Programvara för Internet och intranät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen