Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för stötvågsbehandling, ESVL
Referensnummer: HSN 591-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar en (1) ESVL-utrustning med positioneringssystem och behandlingsbord till Region Västerbotten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33150000 Apparatur för radioterapi, mekanoterapi, elektroterapi och sjukgymnastik, 33155000 Utrustning för fysisk behandling, 33158000 Elektrisk, elektromagnetisk och mekanisk behandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen