247777-2021 - ResultatSverige-Borås: Geotekniska ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter geoteknik, markmiljö och bergteknik
Referensnummer: 2020-00017IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar konsulttjänster för Geoteknik, markmiljö och bergteknik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen