247800-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende: Husarkitekt, Belysningslösningar, Konvertering av ritning och Byggledning
Referensnummer: SFI-2022-3203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende:
Husarkitekt, Belysningslösningar, Konvertering av ritning och Byggledning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen