Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Säkerhetskonsulter
Referensnummer: FAST 2019-00121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
De konsultativa tjänster som avropas i denna upphandling avser utförande av säkerhetstjänster för förvaltningar inom Västra Götalandsregionen inom hela regionens geografiska upptagningsområde. Ramavtalet innebär att konsulten skall bistå regionens förvaltningar med expert- och spetskompetens enligt förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen