2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektering Citybuss Norra Älvstranden (Etapp 1.1)
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende detaljprojektering av gatuanläggningar och ledningar för projektet Citybuss Norra älvstranden, etapp 1.1. Observera: Genomförandestudie för Citybuss Norra Älvstranden, etapp 1.1. handling 8.4 kommer att läggas till administrativa föreskrifter senare under anbudstiden.
Intern identifierare: EXF-2023-02579
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Projektering Citybuss Norra Älvstranden, etapp 1.1