2. Förfarande
Förfarande
Titel: Linjemontörer Elnät 2026
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Elnätsentreprenader Elarbeten 43698, Elnätsentreprenader
Intern identifierare: SEAB 2026/12
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45311200 Elektriska kopplingsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45315400 Högspänningsanläggningar, 45315500 Medelspänningsanläggningar, 45315700 Installationsarbeten för kopplingsstationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Linjemontörer Elnät 2026