247878-2023 - ÄndringSverige-Ludvika: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler- kontor samt Vård och omsorg
Referensnummer: GNU 2023/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Möbler för kontor och arbete samt möbler för vård och omsorg för inomhusmiljö för Upphandlingscenters samtliga kommuner samt vissa av kommunernas kommunala bolag.
Se samtliga avropsberättigade myndigheter (beställare) i upphandlingsföreskrifter eller avtalsvillkor.