247903-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning – Tekniska konsulter - Besiktning, riskanalys och kontroll vid vibrationsalstrande arbete
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Besiktning, riskanalys och kontroll vid vibrationsalstrande arbete
BeskrivningDenna upphandling avser upprättande av ramavtal med tekniska konsulter avseende besiktning, riskanalys och kontroll vid vibrationsalstrande arbeten.
Intern identifierareKS2025/2380
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTekniska konsulter - Besiktning, riskanalys och kontroll vid vibrationsalstrande arbete