247914-2018 - ResultatSverige-Sjöbo: Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävmaskiner
Referensnummer: 17/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöbo kommun upphandlar inköp av två stycken grävmaskiner på fem respektive 8 ton samt inbyte av befintlig begagnad grävmaskin.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen