247916-2021 - ResultatSverige-Umeå: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Robertsfors
Referensnummer: 21024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar snöröjning och halkbekämpning samt sandupptagning på kommunens gator och fastigheter samt Robertsfors bostäders fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Robertsfors, Ånäset, Bygdeå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flarken
Del nr: 2
Sikeå Busshållplats samt Pumpstation Sikeå Hamn
Del nr: 3
Åkullsjön
Del nr: 4
Överklinten
Del nr: 5
Djäkneboda, Ratan
Del nr: 6