Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1046 Lärplattform Katrineholms kommun
Referensnummer: TI 2021-1046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörer inbjuds att lämna anbud i denna upphandling av Lärplattform till Katrineholms kommun.
Upphandlingen administreras av Telge inköp AB
Upphandlingen genomförs efter att tidigare upphandling (TI 2021-1025) avbrutits.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48190000 Programvara för undervisning, 48810000 Informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För detaljerade föreskrifter och villkor hänvisas till bifogade upphandlingsdokument.