247941-2018 - ResultatSverige-Örebro: Elektricitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elkraft
Referensnummer: 18/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av elenergi till de upphandlande myndigheternas verksamheter och omfattar även marknadsanalys.
Inbjudan till anbudsgivning på leverans av elenergi.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande leverans av elenergi för leverans till Örebroporten Fastigheter AB och Örebro Läns Flygplats AB och Länsmusiken i Örebro AB. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlande myndighet.
Orgnr Upphandlande myndighet.
556167-8276 Örebroporten Fastigheter AB
556241-6353 Örebro Läns Flygplats AB
556717-9071 Länsmusiken i Örebro AB
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen