Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtklaffproteser för perkutan implantation i aortaklaffposition
Referensnummer: K 2020-3644 (20-308)
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder till anbudsgivning.
Upphandlingen avser hjärtklaffproteser för implantation med kateterburen teknik genom transarteriella ingrepp vid fel i aortaklaffen (aortastenos och aortainsufficiens) för leverans till Karolinska Universitetssjukhuset.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33182220 Hjärtklaffar, 33184000 Proteser, 33184300 Hjärtproteser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen