See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Taligenkänningssystem för Mora, Orsa och Älvdalens kommuner
Beskrivning: Taligenkänningssystem för Mora, Orsa, Älvdalens kommuner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32342450 Röstbandspelare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Taligenkänning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87054:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48314000 Programvara för taligenkänning, 48512000 Programvara för interaktiv röststyrning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster