Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Låsarbeten
Referensnummer: 64/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser löpande låsarbeten åt beställaren. Främst är det byte av lås efter skadegörelse i beställarens entréportar eller i lägenheter eller byten av låsscheman i samband med byggprojekt.
Omfattningens storlek kan idag inte bestämmas och entreprenörerna kan inte tillgodoräkna sig någon mängd.
Omfattning i detalj framgår av handlingarna angivna under AFB.22.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44522400 Låsdelar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen