247987-2024 - Planering
Sverige – Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling – Injektor till PET, RFI/Produktvisning
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInjektor till PET, RFI/Produktvisning
BeskrivningDenna RFI (Request for Information) avser produktinformation för injektor till PET för administration av PET radiofarmaka.
Intern identifierareRS 2024-01964
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning