24811-2020 - ÄndringSverige-Norrköping: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmedling av platstolkstjänster
Referensnummer: 3.2.1-2019-36448
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av platstolkstjänster, d.v.s. tolkar som är på plats och utför tolkuppdrag.