Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesiarbetsstationer
Referensnummer: MT 2019-0002 / 18RS7922
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33172100 Anestesiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal gällande Anestesiarbetsstationer med eventuell förbrukning till Region Örebro län. Upphandlingen omfattar även option på serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33170000 Anestesi och återupplivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen